Stránka se načítá, vyčkejte prosím ...
Naše kroužky

Malý fotograf

Naučíme se základní i pokročilejší fotografické znalosti. Poznáme funkce všech tlačítek na těle fotoaparátu – přes prohlížení a mazání fotografií až po samospoušť, blesk a makro režim. Zkusíme si mnoho různých typů a způsobů fotografování, např. portrét v interiéru i exteriéru, makro květin, fotografování zvířátka či sekvenční fotografii. Dále se budeme věnovat i pokročilejším funkcím dostupným pouze na zrcadlových fotoaparátech - např. užití dlouhého času závěrky na vytváření efektních fotografií (malba světlem, využití hloubky ostrosti při pořizování makro snímků apod.). Samotné fotografování prostřídáme také výrobou mnoha pomůcek na fotografování. Naučíme se vyrábět malý ateliér na pořizování krásných snímků drobných předmětů, vytvoříme si odrazné desky na práci se světlem nebo rámečky na výsledné fotografie. S dětmi trávíme co nejvíce času venku na pozemcích škol, především z důvodu, že v exteriéru je možné vytvořit velmi různorodé snímky a děti se tak mohou během fotografování více projevit. Na závěr kurzu si společně zkusíme i natáčení videa a společně vytvoříme materiál na sestříhání reportáže z výuky Malého fotografa. Velkou inspirací pro naše malé studenty je výstava uspořádaná ve spolupráci s danou základní školou, kde budou vystaveny nejpovedenější fotografie vytvořené během kroužku a každý z žáčků tak bude moci předvést své nově nabyté dovednosti.

POPIS LEKCE

Na začátku lekce je dětem představeno, co se bude danou hodinu probírat, jaké druhy fotografií budou děti tvořit či jaké činnosti s fotografováním související budou žáci během lekce vykonávat. Následuje krátký teoretický výklad, který má za cíl dát dětem podklad pro úspěšné zvládnutí hlavní náplně hodiny. Po teoretickém úvodu a ukázce konkrétního úkolu následuje samostatná práce dětí. Během lekce lektor děti obchází a kontroluje plnění úkolu, příp. pomáhá. Na závěr hodiny si děti navzájem ukážou své fotky, aby získaly další představy o tom, jak mohou fotografie také vypadat. V koncové části hodiny děti fotoaparáty ošetří a zajistí před poškozením.

 

Struktura lekce

  • Úvod – představení konkrétní činnosti
  • Krátší teroetická část
  • Praktická ukázka
  • Samostatná činnost dětí za podpory lektora
  • Ukázka fotek, které se tuto hodinu nafotily
  • Péče o fotoaparáty
PODMÍNKY PRO RODIČE

Věk: žáci 1. stupně

 

Vybavení: veškeré pomůcky budou dětem zapůjčeny

 

Výuka: 1x týdně 60 minut

 

Minimální počet dětí: 4

CENÍK

Cena: 150 Kč / lekce

 

Způsob úhrady: pololetně převodem na účet

PŘIHLÁŠKA NA KROUŽEK
Na kroužek se v tuto chvíli nelze přihlásit.
TERMÍNY KURZU
Tento kroužek zatím nemá vypsané žádné termíny.
Reference v číslech:
Počet aktuálně probíhajících kroužků: 57
Počet dětí, které navštívily naše lekce: 2535
Počet školek a škol, které jsme navštívili: 113
Počet let, kdy je tu Crokidy / Golfgarden pro Vás: 5
Počet dětských úsměvů: tisíce a stále přibývají!
Proč právě my?
Crokidy service je tu pro Vás, děti a rodiče. Díky naší 5 leté praxi, kdy více než 2500 dětí využilo naše služby víme, jak přinést dětem úsměv na tvář. Poskytujeme originální kroužky, zajišťujeme hlídání nebo fotografování nejen dětí. Pořádáme narozeninové oslavy i akce pro celé rodiny. Jsme tu pro Vás, Crokidy – Partner dětí a rodičů.
STÁLE JSTE NENAŠLI,
CO JSTE HLEDALI?
Zavolejte nebo napište...
+420 775 600 308
info@crokidy.cz
Dostávejte náš newsletter a buďte v obraze!
REGISTROVAT
Nebo nám zanechte zprávu
ODESLAT